Základní škola Šlapanice se zapojila do projektu Erasmus+ Math4You&4Me

Od roku 2021 se věnujeme matematicky zaměřeným aktivitám, které vzájemně sdílíme s chorvatskou a polskou školou v rámci projektu Math4You&4Me. Máme tak jedinečnou příležitost nahlédnout na výuku (nejen) matematiky v jiných zemích. Smyslem projektu je ukázat matematiku v běžném životě, sdílet s dalšími školami její smysl a kouzlo. Děti se rozvíjí nejen v matematických dovednostech, ale i v angličtině, práci s počítačem a komunikačních a sociálních dovednostech. V rámci mobilit jsme se s žáky dvakrát vypravili do chorvatské školy v městečku Barilović a do polské školy ve Szlembarku. Obě tyto školy jsme v loňském roce přivítali také u nás ve Šlapanicích. Jsme rádi, že můžeme nacházet kouzla matematiky i mimo školní lavice a své poznatky sdílet s přáteli z jiných zemí.

Autor Kateřina Husičková Zveřejněno 10.05.2023