Základní škola Šlapanice je součástí platformy eTwinning

Platforma eTwinning je komunitou evropských škol, kde se v online prostoru setkávají učitelé, skupiny učitelů, žáci či celé třídy. Mohou se tak v rámci různorodých projektů propojit vzdělávací procesy evropských škol a posiluje se povědomí o multilingvální a multikulturní různorodosti Evropy. V roce 2023 se eTwinning stal součástí Evropské platformy pro vzdělávání, kde se mohou setkávat výzkumníci, zaměstnanci škol, ale i další odborníci z různých úrovní vzdělávání.

Naše škola se již dříve do několika projektů zapojila, dosud jsme součástí například projektů Math4you&4me, Women´s Day, Dan sigurnijeg interneta 2022,  IngilizceKonuşabiliyorum a nově Stop Clicking Start Moving.

V letošním roce jsme již vytvořili vlastní projekty Math Day a PI Day, kde průběžně sdílíme inspirativní materiály a aktivity s kolegyněmi z Chorvatska, Turecka a Polska. Oba projekty jsou zaměřené na matematiku.

Autor Kateřina Husičková Zveřejněno 04.05.2023