Soutěž "Into the Wild with English Guide"

Ve čtvrtek 18. 4. 2024 se několik vybraných žáků naší školy zúčastnilo zajímavé soutěže s názvem. Tato akce se konala v brněnské zoologické zahradě a spojila znalosti z angličtiny s přírodovědnými dovednostmi. Celkem se zúčastnilo 42 týmů ze základních škol a gymnázií z Brna i z okolí.

Soutěžící se museli vypořádat s různými úkoly, jako například určování zvířat a jejich anglických názvů, plnění vědomostních kvízů či hmatové poznávání různých artefaktů spojených se zvířecím světem. Tato zábavná a poučná akce nejen rozšířila znalosti účastníků, ale také jim umožnila lépe poznat pestrou škálu živočišných druhů.

Jako příklad otázky z kvízu, kterou museli soutěžící zodpovědět na jednom ze stanovišť, byla: „What makes Lama vicugna able to survive rough conditions of the high Andes?“ (Higher concentration of hemoglobin in blood, thick fur, large lungs and heart)

Není to tak jednoduché, že? Ale naši soutěžící vše bravurně zvládli a odnesli si z této soutěže nejen zážitky a zkušenosti, ale také skvělé 2. místo. Tým naší školy, složený ze žáků 8.E-Eliška Vondrová, Amy Urbánková a Adam Charvát, si také odnesl výhru pro svou třídu-zážitkový program v brněnské zoo. Gratulujeme celému týmu a přejeme 8.E ať si svoji výhru užije!

Autor Simona Černochová Zveřejněno 22.04.2024