Projekt Velikonoce

Ve středu 6. 4. proběhl společný projekt pro děti z 2. D a z 3. C, jehož cílem bylo připomenout dětem tradice spojené s Velikonocemi.

Děti pracovaly ve třech blocích.

V prvním bloku si upekly výbornou Rafaelo buchtu. Čas čekání na sladkou dobrotu, když se pekla, vyplnily velikonoční pexesem.

Ve druhém bloku si zasportovaly na stanovištích. Zkoušely obratnost, vytrvalost a na závěr si vytvořily hezké velikonoční vajíčko z PET víček.

Ve třetím bloku byly pro děti připraveny dílny na sedmi stanovištích. Děti se mohly samy rozhodnout, kde budou pracovat. Mohly vyrábět, počítat, přiřazovat, bádat, vyhledávat a doplňovat informace o Velikonocích. Bylo zajímavé děti pozorovat. Všechny totiž celou hodinu pracovaly, spolupracovaly, domlouvaly se a pomáhaly si.

Celého projektu se zúčastnily i některé děti z Ukrajiny, které musíme moc pochválit. Vyrobily si věneček, namalovaly velikonoční vajíčko a také si s námi zasportovaly. Jazyková bariéra nás rozhodně neodradila, abychom mohli společně strávit celé dopoledne. Některé paní učitelky si zopakovaly ruštinu a moc děkujeme jednomu žáčkovi z 2. D, který nám dělal pana překladatele.

Také děkujeme paním družinářkám (p. Rabušicové a p. Zezulové) a paním asistentkám (p. Kašparové, p. Sedláčkové a p. Florové) za pomoc a spolupráci, protože bez nich by se velikonoční projektový den nemohl uskutečnit. Děkujeme!