PANGEA – školní kolo

Tato matematická soutěž PANGEA se na naší škole koná už 4. rokem. Je určená pro žáky 4. až 9. ročníku a účastní se jí děti z celé republiky. V posledních letech se tato soutěž koná online formou, takže její konání neí závislé na prezenční výuce. Na přelomu března a dubna žáci dostali přístupové údaje a pak už u počítače samostatně plnili záludné otázky. Tentokrát bylo téma Věda a výtvarné umění. I přes nižší účast se podařila fantastická věc - do republikového finále postoupili tři žáci naší školy a navíc dva z nich se umístili na 1. místě v republice. Jsou to Jitka KOSTRHUNOVÁ (4.B) a Marek FIŠER (4.C), třetí z finalistů Samuel Adamec (4.A) skončil na vynikajícím 15. místě. Celkově soutěžilo 4 795 žáků 4. ročníku.

Finalistům gratulujeme a přejeme jasnou mysl a hodně sil ve finálovém kole v Praze!

Hana Nekulová
za komisi matematiky