Nový projekt na škole k výuce historie - Příběhy našich sousedů

Od ledna jsme se zapojili do projektu Příběhy našich sousedů.

Projekt nabízí žákům a učitelům setkání s pamětníkem důležité historické události 20. století žijícím v blízkosti naší školy. Projektu se účastní žáci nad rámec vyučování. Zapojení účastníci pořídí audio či videonahrávku rozhovoru s pamětníkem a tento rozhovor dále zpracují do krátkých výstupů. Učitelé pomohou žákům se seznámením s dokumenty týkajícími se pamětníka tak, aby si děti zvládly historickou událost zařadit. Projekt nenásilnou formou vzbuzuje v dětech zájem o naší novodobou historii a zároveň je vede k občanské zodpovědnosti. Žáci jsou motivováni soutěží jednotlivých týmů zakončenou slavnostní prezentací a vyhlášením vítězů. Ukázky, jak se dětem v projektu daří, najdete na webových stránkách www.pribehynasichsousedu.cz.