Naučná vycházka

Dne 2. prosince se žáci ze 3. B a 3. C společně vydali na naučnou exkurzi na Mohylu míru, aby se něco dozvěděli o bitvě tří císařů u Slavkova z roku 1805. Počasí nám přálo a my jsme se mohli z Kobylnic vydat do Prace. Tam jsme se nejprve posilnili svačinou a teplým čajem a pak jsme se šli podívat do kaple. V ní si žáci zkusili zašeptat do protějších rohů. Potom jsme se vydali zpátky do Šlapanic. Cestou tam i zpět žáci měli za úkol ve skupinkách rozluštit 20 otázek, které byly zaměřeny na tuto historicky významnou událost.

Cesta zpět do školy byla dobrodružná. Čekali nás nástrahy v podobě bahnitého terénu. Naši vojáci se jím statečně probrodili. Někteří po cestě sice bědovali, ale nakonec živí a zdraví dorazili do školy.

Výlet se vydařil