Erasmus+ KA1 školní vzdělávání, projekt č. 2017-1-CZ01-KA101-034802

Název projektu: Jsme na jedné lodi - máme společný jazyk
Název projektu anglicky: We share one board and one language
Datum zahájení projektu: 1. 9. 2017
Datum ukončení projektu: 31. 8. 2019
Doba trvání projektu: 24 měsíců
Celková výše dotace: 18 263 €

Hlavním cílem projektu je získat odborně vzdělané pedagogy, jejichž dovedností napomůžou zlepšit jazykovou úroveň žáků. Jedním z dalších cílů projektu je vytvořit ze základní školy místo, kde si budou pedagogové vzájemně předávat nové poznatky a informace, které na vzdělávacích aktivitách získají.

Cílem projektu je také umožnit pedagogům jazyků možnost rozvoje jazykových dovedností v prostředí, ve kterém se normálně nepohybují. Absolvování dvoutýdenních a týdenních kurzů v různých evropských destinacích umožní učitelům efektivní možnost prohloubení znalostí a bude to podnětným prostředí pro konverzaci v cizím jazyce. Dalším z cílů je získat nové dovednosti a znalosti se zaváděním ICT do výuky a využívat moderní technologie při prezentaci školy či práce žáků nebo navazování kontaktů s jinými školami a zapojování se do společných projektů.