CZ.1.07/1.2.17/01.0021 - Rozvoj poradenského centra včetně komplexní specializované podpory žáků se speciálními vzdělávacími potřebami

Projekt je zaměřen na rozvoj poradenství, speciálně pedagogických a psychologických služeb na základní škole. Realizuje části kurikulární reformy vytvářením a rozšiřováním rovných příležitostí pro žáky se speciálními vzdělávacími potřebami rozšířením odborného poradenského pracoviště a zapojením odborných pracovníků do výchovně-vzdělávacího procesu na škole. Zaměřuje se na rovný přístup ke vzdělání bez diskriminace a zohledňuje vzdělávací potřeby jednotlivce. Odborní pracovníci (psycholog, speciální pedagog a výchovný poradce) zajistí komplexní odbornou pomoc a podporu žáků se specifickými vzdělávacími potřebami ostatním žákům, rodičům, pedagogům počínaje diagnostikou vzdělávacích potřeb, přes reedukaci, skupinovou i individuální nápravu až po odbornou konzultační a poradenskou činnost.