CZ.1.07_1.1.00_56.2400 - Čtenářské dílny a zahraniční stáže

Projekt je zaměřen na podporu kurikulární reformy a výuku cizích jazyků a v cizích jazycích ve školách a školských zařízeních. Celková dotace ve výši 989 456 Kč je rozdělena do tří aktivit.

Zahraniční jazykově-vzdělávací pobyt pro žáky.

Dotace: 692 150 Kč

Tato aktivita je zaměřena na zlepšení jazykových kompetencí žáků a prohloubení jejich znalostí o zemích EU a ESVO (Evropské sdružení volného obchodu). Celkem 50 žáků osmých ročníků absolvuje studijně-poznávací zájezd do Velké Británie, kde budou ubytováni v rodinách v přímořském městečku Worthing a absolvují 9 lekcí výuky s rodilými mluvčími. Žáci si zde ověří své dovednosti v anglickém jazyce a seznámí se s významnými reáliemi příslušného místa. Z fondů EU budou mít žáci hrazené cestovné, ubytování, stravování a kurzovné vč. poplatku za učební materiály.

Čtenářské dílny jako prostředek ke zkvalitnění čtenářství a čtenářské gramotnosti.

Dotace: 170 268 Kč

V rámci této aktity dojde k zavedení Čtenářské dílny do vzdělávacího oboru Český jazyk a literatura jako jednoho z prostředků ke zvýšení zájmu o čtenářství a zlepšení čtenářské gramotnosti. Budou vytvořeny tematické plány Čtenářských dílen pro vybrané ročníky na celý školní rok, které budou podporovat a rozvíjet individuální schopnosti žáků v oblasti čtenářství a čtenářské gramotnosti. Součástí aktivity je také nákup knih a elektronických čteček knih.

Zahraniční jazykový kurz pro učitele.

Dotace: 127 038 Kč

Dva učitelé absolvují desetidenní intenzivní kurz v zahraničí, zaměřený na zlepšování jazykových kompetencí a na "Teacher Training" (speciální přípravu pro učitele cizích jazyků).