Poznávací zájezd do Velké Británie

V sobotu 20. května 2023 se vydalo 83 žáků šlapanické základní školy na poznávací zájezd, který měl rozšířit znalosti a též ověřit jazykové dovednosti. 38 žáků vyzkoušelo jaké to je být ubytován v hotelu s polopenzí. Ráno i večer si mohli vybrat z nabídky různých pokrmů a ochutnat i klasickou britskou snídani - párek, fazole, vejce se slaninou a houbami. Ostatní žáci byli ubytováni v hostitelských rodinách, kde poznali zvyky místních obyvatel a jejich životní styl.

Během dne žáci poznávali různá zajímavá místa a navštěvovali muzea a různé atrakce. První den zahájili prohlídku Londýna projížďkou po řece Temži, prošli si James Park u Buckinghamského paláce a od sídla královny se pak přemístili do samotného srdce metropole na Trafalgarské náměstí a Leicester square. V Oxfordu navštívili slavnou New College, kde se natáčel i Harry Potter, v Brightonu se prošli po půlkilometrovém molu a v Salisbury navštívili světoznámou katedrálu, kde je vystavena slavná Magna Charta. Navštívili tajuplný Stonehenge a procházeli se po nádherných křídových útesech.
Předposlední den se celý zážitek umocnil návštěvou Warner Bros studií, kde žáci měli možnost se podívat pod pokličku filmovému umění a zblízka si prohlédnout kulisy k sérii filmů o Harry Potterovi. Mohli nasednout do bradavického expresu nebo se vyfotit se slavnými skřítky u Gringotových.

Po celou dobu našeho výletu jsme si mohli užívat krásnou anglickou přírodu, památky, města i vesničky Cotswoldu, díky hezkému počasí a bezproblémovému chování všech účastníků. My učitelé musíme všechny naše žáky pochválit za skvělé chování během celého pobytu. Doufáme, že všem tento zájezd bude příjemným povzbuzením do dalšího studia anglického jazyka.