Workshop sv. Martin

Ve středu 10. 11. děti z 2. D a 3. C čekal v letošním školním roce první společný projektový den.

Tento projekt byl rozdělen na dva bloky.

První byl v duchu bádání a samostatné iniciativy žáků. Děti na stanovištích měly připravený různé úkoly spojené se sv. Martinem např. draní peří, šití pláště, psaní husím brkem, vytváření podkov, hledání stop ve sněhu, mikroskopování - zkoumání husích per, luštění s latinou a spoustu dalších.

V druhém bloku děti pekly svatomartinské rohlíčky (makové a povidlové) a vytvářely krásný obrázek bílého koně.

Celý projekt byl ukončen podvečerním lampiónovým průvodem.

Svatý Martin k nám sice nepřijel na bílém koni, ale přesto jsme měly krásný den. Z celého dne si děti odnesly spoustu poznatků a pocit z dobře odvedené práce.

Poděkování za pomoc patří paní asistence Marušce Sedláčkové a paní asistentce Jitce Kašparové a paní vychovatelce Lence Rabušicové.