Erasmus+ - Stop Clicking Start Moving

Projekt Erasmus+ Stop Clicking Start Moving začalo pět škol ze čtyř států 1. září 2022. Polská škola je hlavní koordinátor. Do projektu je kromě ZŠ Šlapanice zapojena škola z turecké Antalye a dvě rumunské školy z Bukurešti.

Cíl projektu už trochu napovídá jeho název "Stop Clicking Start Moving", (v překladu: "Přestaň klikat a začni se hýbat"). Podporuje žáky různých škol, aby se seznamovali formou her a pohybových aktivit, trávili společně čas nad různými projekty týkající se životního prostředí nebo kulturní a sociální odlišnosti. Společným jazykem je angličtina, takže se žáci mohou zdokonalit v cizím jazyce.

Skupina žáků a učitelů navštíví některou z partnerských škol, kde vždy po dobu jednoho týdne plní různé úkoly a poznávají místní zajímavosti a kulturu. První hostitelskou zemí byla v lednu 2023 Česká republika a naše škola připravila bohatý program pro žáky a učitele. Další aktivita bude v rumunské Bukurešti v prvním květnovém týdnu. Zde bude soutěž divadelních představení, na které naši žáci již pilně trénují a nacvičují hru o životním prostředí a dopadů jednotlivých klimatických změn na různé kultury.

V červnu budeme v turecké Antalyi plnit různé úkoly týkající se dopadů znečišťování na přírodu. V září zakončíme naše aktivity v Polsku. Žáci jsou ubytováni v hostitelských rodinách, kde mají možnost zblízka zažít kulturu jednotlivých zemí i jejich zvyky. Projekt bude končit 1. března 2024 a je hrazen z fondů EU programu Erasmus+.

Výstupy projektu:

Sondra Hrušková - bulletin