Z Londýna do Šlapanic

Kdo z nás se aktivně zajímá o sport, ví, že nedávno skončené 30. letní olympijské hry v Londýně 2012 přinesly České republice čtyři zlaté medaile a se ziskem tří stříbrných a tří bronzových jsme obsadili v hodnocení všech zemí celkem 19. místo. Hezký úspěch. Nás z Moravy nejvíce potěšila zlatá olympijská vítězka ve skifu a brněnská rodačka Mirka Knapková, která se o své dojmy z finálového závodu a o svůj životní příběh spojený s aktivním sportováním přišla podělit se žáky ZŠ Šlapanice.

Plný sál dětí a pozvaných hostů, včetně starosty Šlapanic pana J. Klašky, místostarosty pana P. Horáka i nestárnoucího olympionika, dnes občana Šlapanic, pana Ferdinanda Duchoně, byl svědkem příjemné atmosféry a zájmu dětí o sport a vše, co s ním souvisí. Hlavním smyslem této akce bylo ukázat mladým lidem „živý vzor" skromného, pracovitého a cílevědomého sportovce, který jde za svým snem, za svým cílem.

V dnešní době, kdy se stát vážně zabývá problematikou dětí, které den za dnem ztrácí z různých důvodů chuť sportovat, a s tím spojeným nárůstem sociálně patologických jevů, je návštěva reprezentantky Mirky Knapkové emoční motivací a impulsem do vlastního sportování ve všech oblastech a úrovních sportu, které dnešní doba nabízí.

Co říci závěrem? Věříme, že tyto akce opět probudí zájem našich dětí o sport. Všem organizátorům a Mirce Knapkové dík za pochopení významu tohoto setkání.

Zpracoval: Roman Skočovský, řš

tisk Tisk stáhnout jako pdf Stáhnout v PDF
Autor: Antonín Šerý (27.9.2012)

Odebírat novinky