Uzavření škol

4. 6. 2020

Jak to bude po 8. 6. se žáky 2. stupně?

S přítomností žáků 2. stupně ve škole v režimu školních skupin nepočítáme.

Prioritou jsou dvě věci:

1) vyzvednutí osobních věcí a učebních pomůcek odložených ve škole (třídy + šatní skříňky)
2) možnost osobního setkání žáků dané třídy (NE v prostorách školy)

Harmonogram vyzvednutí věcí ve škole sdělí žákům/rodičům třídní učitelé, v jejich kompetenci je také organizace třídních aktivit žáků.

Vysvědčení

Nejpozději v úterý 23. 6. bude upřesněna forma předání vysvědčení s ohledem na podmínky, které musí škola dodržet (sledujte Edookit a web školy).

28. 5. 2020

Změna v žádosti o OČR

Od 1. 6. 2020 platí nová pravidla pro OČR - škola již NEVYDÁVÁ potvrzení. Podrobnosti najdete zde.

27. 5. 2020

Obědy pro školní skupiny žáků 1. stupně

Vážení rodiče, z důvodu rekonstrukce a rozšíření kapacity naší školní kuchyně a současné situace ve stavebnictví začnou úpravy a napojování nové kuchyně dříve, než bylo plánováno. Snahou je zabezpečit zdárné dokončení stavby tak, aby v září bylo možné v nové kuchyni plnohodnotně vařit. Počítejte prosím s tím, že od 15. 6. 2020 nebude naše jídelna v provozu. Vzhledem k tomu, že jste své dítě v tomto období přihlásili k odběru obědů, bude nutné mu z vaší strany zajistit studenou formou dostatečně velkou svačinu.

Věřím, že toto omezení pochopíte.

Pavel Vyhňák
ředitel ZŠ Šlapanice

Návrat 2. stupně do školy

Vážení žáci a rodiče, momentálně čekáme na bližší informace k uvolňování chodu škol a umožnění účasti žáků druhého stupně ve škole za účelem konání konzultací či třídnických hodin. V současnosti nemáme dostatek informací o tom, jak to bude od 8. 6. 2020 vypadat. Bližší informace budeme předávat prostřednictvím našich webových stránek a edookitu, jakmile se něco dozvíme.

19. 5. 2020

Upřesňující pokyny - školní skupiny žáků 1. stupně

11.5.2020

Informace o obnovení osobní přítomnosti žáků prvního stupně ve škole do konce školního roku 2019/2020

Uzavření areálu školy

7.5.2020

Upřesňující pokyny - příprava žáků 9. roč. na přijímací zkoušky od 11. 5. 2020

Podrobnosti v přiloženém souboru.

Čestné prohlášení

MŠMT stanovilo termíny přijímacích zkoušek

5. 5. 2020

Příprava žáků 9. ročníku na přijímací zkoušky v době od 11. 5. 2020

2. 5. 2020

Aktuální informace k přijímacímu řízení na SŠ

30.4.2020

Informace pro rodiče - návrat do škol aneb MŠMT stále oficiálně mlčí

27. 4. 2020

Přihlášky pro 2. kolo přijímacího řízení

19. 4. 2020

Otevření atletického areálu pro veřejnost

Od 15. 4. je atletický areál přístupný veřejnosti. Podrobnosti zde.

31. 3. 2020

Změny v přijímací řízení na SŠ

Dopis ministra školství k organizaci přijímacích zkoušek na SŠ

30. 3. 2020

Česká televize 24. 3. 2020

Události v regionech

16.3.2020

Školní psycholog v době mimořádného opatření

nabízí pomoc rodičům i žákům. PODROBNOSTI ZDE.

ZŠ Šlapanice - výuka v době mimořádného opatření

Vážení rodiče, žáci,

po úvodní informaci zveřejněné na webu školy, Edookitu i Facebooku upřesňujeme, jak bude probíhat náhradní (distanční) výuka v době mimořádného uzavření škol (dle nařízení MZ od 11. 3. 2020 do odvolání).

Žáci budou vzděláváni formou samostudia dle pokynů jednotlivých vyučujících. Tyto podklady budou žákům (současně i rodičům) průběžně zasílány prostřednictvím Edookitu. První část úkolů měli žáci obdržet do konce minulého týdne. V případě, že se tak nestalo, kontaktujte prosím vedení školy, aby bylo možné zjistit příčinu tohoto zdržení. Doporučujeme, aby se žáci pravidelně seznamovali s novými zprávami a učebními materiály na Edookitu a průběžně plnili zadané pokyny a úkoly od vyučujících. V případě nejasností či dotazů k zaslaným úkolům mohou žáci kontaktovat své vyučující přes Edookit či školní mail.

Důležité!

Pokud máte vy nebo vaše dítě jakýkoliv problém s přihlášením či používáním Edookitu (např. od začátku školního roku nebyl přístup dosud aktivován), kontaktujte mailem p. uč. Hanu Nekulovou (hana.nekulova@zsslapanice.cz) nebo zástupce ředitele Antonína Šerého (antonin.sery@zsslapanice.cz).
Zejména v současné situaci je žádoucí, aby přístup do Edookitu aktivně a pravidelně používali jak rodiče, tak i žáci. V případě potřeby lze zájemcům po předchozí domluvě poskytnout individuální konzultaci k Edookitu.
Děkujeme všem za vstřícnost, pochopení a spolupráci v této složité situaci.

Výukové materiály pro žáky se SVP

Šlapanice 16. 3. 2020
vedení ZŠ Šlapanice

Učivo a úkoly po dobu uzavření školy

Po dobu uzavření školy budou průběžně zasílány úkoly přes Edookit. První část bude rozeslána žákům do konce tohoto týdne. V případě dotazů lze kontaktovat vyučující mailem či přes Edookit. Z tohoto důvodu jsme dnes rozeslali rodičům přístupové údaje dětí 1. - 4. ročníku (pokud mají sourozence, obdrželi rodiče přístupové údaje pro všechny děti - Edookit neumožňuje rozesílání pro konkrétní dítě).

Sledujte prosím pravidelně Edookit a tuto stránku.

Vyzvednutí učebnic ze šatních skříněk

Učebnice si žáci mohou vyzvednou ve čtvrtek 12. 3. nebo pátek 13. 3. v době od 10:00 do 12:00 hodin

Pokyny pro OČR

Obědy

Od středy 11. 3. 2020 budou všechny obědy žákům automaticky odhlášeny.

Mimořádné opatření Ministerstva zdravornictví - uzavření škol od 11.3.2020

Autor: Antonín Šerý (10.3.2020)