Upozornění pro rodiče žáků, kteří se vzdělávají prezenčně

Vážení rodiče,
na základě Metodického pokynu hlavní hygieničky České republiky k jednotnému postupu krajských hygienických stanic při rozhodování o nařízení karanténních opatření (zde) je nově důležité, aby všichni žáci během prezenční výuky používali náležitou ochranu dýchacích cest jednorázovou roušku nebo respirátor nebo dodrželi větší vzdálenost (nad 2 metry) při krátkodobém sejmutí této ochrany. Nyní pouze v těchto vyjmenovaných případech nenařídí KHS osobám, v úzkém kontaktu s COVID-19 pozitivní osobou, karanténu.

Zjednodušeně: Za náležitou ochranu dýchacích cest se nepovažuje improvizovaná ochrana nosu a úst např. šálou, šátkem či látkovou rouškou.

Proto prosíme, aby žáci, kteří se prezenčně vzdělávají si chránili ústa jednorázovou rouškou nebo respirátorem FFP2. Díky tomu se nám i nadále snad podaří udržet prezenční výuku bez případných omezení karanténou při výskytu COVID-19 ve třídě/škole.

Autor: Pavel Vyhňák (15.2.2021)