Muzikál Kočky

V pátek 21. června mají žáci 6. - 9. ročníků ZŠ Šlapanice možnost navštívit muzikál Kočky v Městském divadle Brno. Vstupenka na divadelní představení stojí 350 Kč. Muzikál "CATS - Kočky" je jeden z nejslavnějších titulů všech dob Andrewa Lloyda Webbera na texty anglického básníka T. S. Elliota. Na českém jevišti se objeví na Hudební scéně ve zcela nové režijní koncepci Stanislava Moši a v hudebním nastudování Dana Kalouska a Caspara Richtera. V hlavních rolích můžeme vidět Alenu Antalovou, Hana Holišovou, Petr Gazdíka a další.

Abstraktní pohádkový příběh vypráví o pravidelném setkávání koček z Jellica na výročním bále, kde vždy jedna vyvolená kočka získává možnost dalšího života. Každá kočka se samozřejmě snaží o to být ona vyvolená a tak divák v průběhu představení poznává mnoho kočičích hrdinů rozličných jmen i charakterů...

Muzikál měl premiéru na West Endu v roce 1981. Pro své neobvykle náročné spojení hudby, tance a herectví je považován za jeden z nejlepších neamerických muzikálů vůbec. Během uvádění na londýnském West Endu získal nadšené zástupy obdivovatelů, kteří jej drželi v žebříčku hraných muzikálů přes dvacet let. Ústřední melodie muzikálu Memory (která jediná nepochází z knižní předlohy T.S. Elliota) se stala jednou z nejhranějších a nejnahrávanějších písní posledních 30 let.

Peníze na představení noste co nejdříve paní učitelce Černochové do kabinetu AJ.

 

tisk Tisk stáhnout jako pdf Stáhnout v PDF
Autor: Simona Černochová (24.4.2013)

Odebírat novinky