FAQ - Nejčastější dotazy

Mám problém se žákovskou knížkou. Na koho se obrátit?

Budete-li mít se systémem Edookit jakékoliv problémy, můžete se obrátit na kontaktní osobu - p. uč. Nekulovou (hana.nekulova@zsslapanice.cz). V emailu stručně uveďte, čeho se problém týká (vč. tel. kontaktu na sebe pro zpětnou vazbu). Můžete se také obrátit na technickou podporu Edookitu na adrese info@edookit.cz.

Koho se elektronická žákovská knížka týká?

EŽK budou využívat všichni žáci naší školy.

Kdo všechno má k žákovské knížce přístup?

Přístup k EŽK mají všichni rodiče a děti od 2. ročníku.

Co v elektronické žákovské knížce najdu?

Rodičovský i žákovský přístup zobrazují aktuální rozvrh, jednotlivé známky, průměrnou známku z předmětu a informace o chování. V rozvrhu hodin naleznete také poznámky k hodinám, a tak si můžete například kontrolovat, zdali vaše dítě nemá domácí úkol, či nepíše nějakou důležitou písemnou práci. Zde jen upozorňujeme, že do el. žákovské knížky nemusí být zapisován každý úkol, nebo opakování. - tato oblast je na individuálním přístupu jednotlivých vyučujících. Oba přístupy mají také modul na psaní zpráv vyučujícím. Jen rodičovský přístup má možnost omlouvat absenci žáka, vyplňovat kvíz může žák JEN přes vlastní účet.

Jak se do elektronické žákovské knížky dostanu?

Máte hned několik možností:

  • do systému Edookit se můžete přihlásit zde
  • odkaz na elektronickou žákovskou knížku je také v hlavní nabídce v levém sloupci nebo v horní liště (ikona sovy)
  • u recepce naší školy, kde je zřízen kiosek pro obsluhu EŽK a také k elektronickému výběru jídla z naší školní jídelny
  • přes mobilní aplikace, které naleznete v Google Play, App Store a Windows Phone Store, vždy pod názvem Edookit

Jak často se musím do žákovské knížky přihlásit?

Základní škola má zákonnou povinnost vás informovat o důležitých aspektech vzdělávání vašich dětí a naše škola si vybrala tuto formu. Elektronická žákovská knížka se v tomto ohledu neliší od papírové a potřeba každého z rodičů je individuální. Doporučujeme pravidelně sledovat nejen přes Edookit veškeré informace týkající se dění ve škole.

Co když nemám přístup k internetu?

V případě, že některý ze zákonných zástupců či žáků nebude mít možnost přístupu k internetu má možnost zdarma vše potřebné zjistit v Městské knihovně ve Šlapanicích - https://mestskaknihovna.slapanice.cz/. Na ploše počítačů přístupných v Městské knihovně ve Šlapanicích veřejnosti je umístěna ikona pro snadný přístup a přihlášení do elektronické žákovské knížky.

Dále je také u recepce naší školy zřízen kiosek pro obsluhu EŽK a také k elektronickému výběru jídla z naší školní jídelny.

tisk Tisk stáhnout jako pdf Stáhnout v PDF
Autor: Antonín Šerý (10.09.2020)

Aktuality