Doučování - spolupráce s Masarykovou univerzitou v Brně

Spolupráce s Pedagogickou fakultou Masarykovy univerzity Brno byla zahájena již v loňském roce a týkala se asistentství a doučování. Studenti vysoké školy, kteří vedou doučování žáků ZŠ Šlapanice, mají zároveň možnost plnit povinnou praxi v rámci svého studia.

Předměty žádané k docvičování jsou zejména matematika, český jazyk a anglický jazyk. Za 1. pololetí školního roku 2019-20 proběhlo více jak 250 hodin doučování.

Studenti Pedagogické fakulty Brno dojíždějí do Šlapanic a bezplatně doučují v prostorách základní školy. Podmínkou je vzájemná spolupráce studentů, učitelů, rodičů a snaha žáků se zlepšovat.

Tato aktivita se stala velmi prospěšnou pro obě strany. Snahou ZŠ Šlapanice je v nastavené spolupráci pokračovat i nadále.

Autor: Eva Heinzová (2.3.2020)