ZŠ Šlapanice - bronzoví medailisté v MČR v Beeballu!

Česká softballová asociace v rámci rozvoje pořádá každoročně Mistrovství ČR v Beeballu (určeno prožáky 1.-5.tř. ZŠ). Tentokrát se pořadatelství ujal pražský tým Joudrs, který působí při ZŠ Dolákova. Celkem bylo přihlášeno 12 základních škol z celé ČR. Týmy byly rozděleny do 3 skupin po čtyřech.

My jsme měli ve skupině ZŠ Elišky Přemyslovny Brno (naši tradiční soupeři), dále ZŠ Hrušky a ZŠ Rakvice.

První duel byl proti ZŠ Rakvice. Před naší dohrávkou vedli Rakvice o 1 bod, takže jakmile jsme na pálce získali 2 body, zápas končil našim vítězstvím 21:20. Druhý utkání jsme odehráli proti ZŠ Hrušky. Velice vyrovnaný boj, který opět vyšel vítězně pro nás 13:14. Do třetice jsme se utkali se ZŠ Elišky Přemyslovny Brno. Celý zápas byl poměrně vyrovnaný, ale naštěstí i tentokrát výhra pro nás 18:20. Tři výhry nám zajistili boj o medaile.

Nejdříve jsme odehráli zápas proti ZŠ Pastviny Brno, která nás nenechala na pochybách, kdo tento turnaj vyhraje. Výsledek 23:17 byl zásluhou mnoha homerunů. Poslední utkání dnešního dne bylo setkání se ZŠ Benešovo nám. Pardubice. Našim borcům už došla energie, takže po zásluze vyhráli Pardubice 22:16.

I tak musím kluky pochválit za pěkný výkon a myslím, že třetí místo v republice je víc než pěkné. Moc děkuji všem za spolupráci.

Konečné pořadí:

1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.
11.
12.

ZŠ a MŠ Pastviny
ZŠ Benešovo náměstí - Pardubice
ZŠ Šlapanice
ZŠ Šitbořice
ZŠ Hrušky - Břeclav
ZŠ Lednice
ZŠ Glowackého
ZŠ Elišky Přemyslovny
ZŠ Hlohovec
ZŠ Rakvice
ZŠ Jana Wericha
ZŠ Sadská

 

 

tisk Tisk stáhnout jako pdf Stáhnout v PDF
Autor: Olga Hamříková (4.6.2018)

Odebírat novinky