Zlaté nitky Martina Kinkáše – divadelní představení

Žáci 6. ročníku si zpříjemnili předvánoční období návštěvou divadelního představení. Zlaté nitky Martina Kinkáše jsou divadelní adaptací známé slovenské pohádky, kterou do své sbírky zařadila i Božena Němcová. Pohádku nastudovali žáci dramatického oboru brněnského Gymnázia P. Křížkovského s uměleckou profilací, s.r.o. O instrumentální doprovod se podělili jejich spolužáci hudebníci, kteří melodie i písně složili.

Šesťákům se představení velmi líbilo, ocenili originální zpracování i herecké výkony. Nejvíce je okouzlila hlavní postava Martinka Kinkáše v podání Kristiána Dembického. Zde jsou některé jejich reakce:

„Představení bylo vtipné a pěkné. Nejvíce se mi líbila postava Martinka Kinkáše, herec se do role opravdu vžil." Žaneta L., VI. C

„Divadlo se mi líbilo, protože bylo napínavé až do konce a hodně jsem se u něho nasmála. Nejlepší byla postava Martinka Kinkáše." Jitka Š., VI. C

„Nejvíce se mi líbil hněv Martina Kinkáše a herečka, co hrála Elenku." Denisa Veselá, VI. A

„Martin Kinkáš byl super!" David H., VI. B

Autor: Petra Boháčková (19.12.2013)