Zdravé zuby

Ve dnech 2. – 3. října nás navštívily dvě studentky z Lékařské fakulty Masarykovy univerzity z oboru zubního lékařství v rámci preventivního programu Dentalalarm, který vznikl za účelem zlepšení stavu ústní hygieny a prevence onemocnění týkajících se úst.

Děti ze druhých a třetích tříd se tedy během části teoretické zábavnou formou dověděly např. jak to v naší puse vypadá, co všechno bacily v naší puse způsobí, co je dobré vědět o kartáčku a jiných pomůckách atd.

Na část praktickou si děti přinesly vlastní kartáčky, aby si pod dohledem vyzkoušely vhodnou techniku čištění. Druhá část vyučovací hodiny se dětem samozřejmě moc líbila, a když přišla ještě soutěž a možnost hrát si na bacily nebo zjistit, jak je to s jejich zoubky, odcházely děti s úsměvem. Děkujeme Kristýně Šedivé a její kolegyni za ochotu a strávený čas s námi.

Těšíme se na další spolupráci, protože ach ty sladkosti!

Autor: Antonín Šerý (9.10.2012)