Zájezd do Mnichova a Legolandu

Dne 29. dubna jsme vyrazili na poznávací zájezd do Mnichova. Dopoledne jsme strávili v samotném centru města, v němž jsme společně s panem průvodcem viděli několik památek a krásných míst jako například náměstí Marienplatz, radnici, Mariánský sloup, kostel Frauenkirche. Poté jsme zamířili ke známé mnichovské tržnici, která nabízela různé speciality z okolí Mnichova. V odpoledních hodinách jsme se metrem přesunuli k fotbalovému areálu Alianz Areny. Zde jsme měli příležitost prohlédnout si hřiště slavného klubu FC Bayern a zázemí pro hráče. Nahlédli jsme i do šaten hráčů slavného FC Bayern Mnichov.  K večeru jsme přijeli do města Augsburgu, kde jsme se ubytovali.

Druhý den jsme navštívili německý Legoland, který nabízí návštěvníkům mnoho zajímavostí a atrakcí. Je zde tzv. Miniland, ve kterém jsou postaveny nejvýznamnější stavby z německých velkoměst a další objekty známé z filmů Star Wars.

Oba dva dny jsme měli možnost ověřit si své zatím začátečnické znalosti němčiny, která se nám tímto zájezdem stala bližší. Ověřili jsme si pravdivost rčení: „Kolik jazyků umíš, tolikrát jsi člověkem."

Jana Chlupová, 9.B

tisk Tisk stáhnout jako pdf Stáhnout v PDF
Autor: Eva Štaralová (13.5.2015)

Odebírat novinky