Žáci devátých třích ZŠ Šlapanice na outdoorovém kurzu u Meziříčka

Na tenhle výlet jsme se my, totiž deváťáci, těšili snad od začátku školního roku. Týden bez povinností, školy, plný zábavy a aktivního odpočinku. Když jsme tedy 30. května 2011 odjížděli, nemohla jsem tomu uvěřit.

Cesta probíhala bez problému a k cíli jsme dorazili překvapivě brzy. Naše nadšení začalo ale postupně opadat, když jsme spatřili chatky i další zařízení areálu. Ubytovali jsme se, zabydleli, seznámili se zdejším prostředím a najednou se nám to nezdálo tak hrozné.

Hned první den se nás ujali instruktoři a program mohl začít. Na pořadu byly míčové a pohybové hry. V úterý už byl den nabitý aktivitami. Každý si mohl v dopoledním, odpoledním nebo večerním bloku najít disciplinu, která mu sedí, zažít zábavu, ale i adrenalin a pořádnou dřinu. Vysoké lanové centrum střídal aquazorbing, bumberball, ragby, střelba z luku, paintball a různé další hry.

Takto vypadal náš týden. Už ve středu jsme byli všichni rozlámaní a unavení, ale ani to nás neodradilo a dál jsme si náš poslední výlet užívali. Když potom přišel pátek, nemohla jsem uvěřit, že to tak rychle uteklo.

Bylo nám tam skvěle - krásná příroda, úžasný program a žádné povinnosti. A hlavně super kolektiv. Ale nic jsme proti odjezdu nezmohli. Cestu zpět do Šlapanic téměř všichni prospali. Ale krásné vzpomínky a vědomí, že jsme ten náš poslední společný deváťácký výlet nádherně prožili, nám zůstanou navždy.

Teď už zase musíme do školy, naštěstí jen na pár týdnů. Naštěstí, nebo bohužel?

Simona Vymětalová, žákyně 9.A

Autor: Antonín Šerý (10.6.2011)