Z pohádky do pohádky - škola v přírodě 1. C

Pohádkovou školu v přírodě zažily děti z 1. C, které 6. 6. vyrazily na Kuklík. Hned první noc se jako Jeníček a Mařenka vydaly na noční pouť lesem, na které potkaly Ježibabu, ale protože ji podarovaly bylinkami na lektvar, dostaly perníček a po světýlkách s pohádkovými postavičkami doputovaly do cíle.

Následující den byli naši žáčci rozřazeni pomocí pohádkového kvízu do barevných skupinek, kde byli společně s dětmi z 1. B ZŠ Přemyslovo náměstí. Společnými silami pak prvňáčci putovali z pohádky do pohádky. Ale i takové putování, věřte nevěřte,  dá někdy zabrat. Domečky pro neposlušná kůzlátka, tahání řepy,  či cesta ke 12 měsíčkům - to už byla pro naše malé znalce pohádek hračka. A tak se jim plnila knížka obrázky Večerníčka a kdybychom nemuseli v pátek domů, bylo by těch pohádek na celý rok.

Byla to příjemná změna učit se trošku jinak, poznat se, jací jsme kamarádi, jedlíci či pořádníčci.

Všichni jsme se vrátili zdraví, trošku unavení, ale plni dojmů a zážitků.

Autor: Antonín Šerý (15.6.2011)