Vzpomínka na loňský školní rok - škola v přírodě Nedvědice 2014

16. června vyjeli žáci 5.A a 2.D na školu v přírodě, která nebyla jen tak obyčejná. Jelo se totiž bradavickým kouzelným superbusem přímo do centra moravské vyšší školy kouzelnické. Sídlo bylo v Nedvědicích a přilehlých lesích, kde se žáci šlapanické základní školy přeměnili na pět dnů na studenty čar a kouzel. Po příjezdu se všichni ihned rozřadili do čtyř kolejí Havraspáru, Nebelvíru, Zmijozelu a Mrzimoru, vyráběla se týmová trička,zkoušely se hábity a prozkoumával se přilehlý kouzelný les, ve kterém se měl ukrývat poklad pernštejnských rytířů. V úterý studenti navštívili tajemný hrad Pernštejn a seznámili se s tajemnými runami na jeho kamenných zdech. Ve středu se konal pochod za krásnými kouzelnými oři, v řeči kouzelníků - hypogrify, aby se kouzelníci a čarodějky mohli lépe seznámit s těmito ušlechtilými a krásnými zvířaty. V podvečer proběhla ještě hodina lektvarů a všechny koleje úspěšně uvařily posilující lektvar, který jim měl pomoci najít poklad pernštejnských rytířů poslední den. Dva večery se konaly hodiny zpěvu u ohně s opékáním špekáčků a poslední večer byl kouzelnický bál se spoustou zábavy. Nechyběla ani cesta kouzelným lesem pro mladší čarodějky a kouzelníky nebo soutěž ve Famfrpálu. Starší žáci se též zúčastnili přednášky známé nedvědické osobnosti pana Vejrosty o podivuhodných krásách tamějšího kraje. Není třeba dodávat, že všichni úspěšně složili všechny zkoušky a tudíž se poslední den mohlo slavnostně rozdávat vysvědčení a spousta diplomů i cen.

Autor: Simona Černochová (10.9.2014)