Výchovně vzdělávací projekt NEPZ podruhé

Dne 14. ledna 2013 se zúčastnili žáci 6 a 7 ročníků ZŠ Šlapanice i žáci gymnázia ve Šlapanicích výchovně vzdělávacího programu NEPZ. Tento projekt je určen žákům základních a středních škol v České republice. Obsahuje 2 důležité oblasti: Green Life (deštný prales) a Kura Kura (podmořský svět). Cílem tohoto projektu bude informovat žáky o důležitosti zachování deštných pralesů a podmořského světa, o jejich krásách, ohrožení a nutnosti ochrany.  První část projektu má dobu konání 5 let a každoročně jsou pro školy organizovány besedy, filmy a různé soutěže.

Na úvod projektu viděli žáci emotivní záběry z týrání zvířat žijících v některých cirkusech a špatně vedených zoologických zahradách z celého světa. Následoval výukový film o přírodě a hlavních zástupcích fauny z oblasti tropického deštného pralesa na Sumatře. Na závěr programu proběhla  soutěž  získaných vědomostí z videa a besedy. Všichni účastníci si odnesli suvenýr nálepku ohroženého druhu, jako symbol zapojení do projektu. Žákům se program velmi líbil a již se těší na další setkání.

Autor: Antonín Šerý (16.1.2013)