Vršili jsme krabice, ze sběru je tradice

Od minulého školního roku se s čím dál větším úspěchem setkává na ZŠ Šlapanice sběrová akce, kdy kromě starého papíru mohou zájemci odevzdat k recyklaci také drobné nepotřebné elektrospotřebiče. Výsledek jarního sběru předčil o téměř 3,5 tuny výsledek podzimního sběru (8,6 tuny). Znamená to, že společným úsilím jsme prostřednictvím SATESA předali 12 tun starého papíru k dalšímu zpracování. A za to všem malým i velkým sběračům patří naše díky!

Do sběru se zapojilo všech 32 tříd. Výtěžek sběru opět zůstával jednotlivým třídám - o jeho využití si děti rozhodly spolu s třídními učiteli.

V čele sběračského žebříčku se díky snaze dětí i rodičů umístily tyto třídy:

1. místo:

571,5 kg
512,7 kg
501,6 kg

Na závěr přidáme pro zajímavost jedno malé srovnání - jarní množství odevzdaného sběru bylo přibližně o 1 tunu větší než hmotnost prázdného nízkopodlažního trolejbusu, to je co?

Termín podzimního sběru papíru bude včas zveřejněn na vývěskách, webových stránkách i facebooku školy. Proto neváhejte, sbírejte a na podzim se k nám přidejte.

Autor: Monika Pantělejevová (10.7.2017)