Vídeň

Většina žáků ze tříd 8. B a 8. C se poslední květnové pondělí zúčastnila exkurze do Vídně. Rakousko si připomíná 300. výročí od narození Marie Terezie, ženy, která to jako panovnice v ryze mužském panovnickém světě neměla vůbec jednoduché. Dnešní žáci si ji pamatují především proto, že v zemích, kde vládla, zavedla povinnou školní docházku. Exkurze byla výukou v místech, odkud se řídily nejen dějiny Rakouska, ale i historie českých zemí. Žáci navštívili Schönbrunn a jeho okolí, prohlédli si Hofburg, vládnoucí sídlo Habsburků a sídlo současného prezidenta, prošli se po Mariahilfer Strasse, poslechli si historii katedrály svatého Štěpána a někteří dokonce vystoupali 343 schodů do věže chrámu, odkud je nezapomenutelný pohled na velkou část Vídně. Slunečné počasí přispělo k dobré náladě všech a závěr exkurze patřil k nezapomenutelným vrcholům, neboť žáci si šli oddychnout na atrakce, které nabízí vídeňský Prater. Každý si podle svého uvážení vyzkoušel atrakce, které si náležitě užil. Žáci se domů vraceli patřičně unaveni, ale spokojeni.

Autor: Vladimíra Ressová (2.6.2017)