Ve školní družině se hrálo divadlo ,, O Smolíčkovi "

Ano, zní to neuvěřitelně, ale je to tak! Ve školní družině si prvňáčci zkusili, jak se hraje divadlo. Nejprve jsme vybírali co bychom si asi zahráli. Vyhrála pohádka ,, O Smolíčkovi ". Několikrát jsme ji s dětmi četli a vymýšleli kulisy, které naši pohádku doprovodí. Kulisy jsme zdárně vyrobili a stál před námi další úkol. Rozdělit si role. K mému velkému úžasu se našli mezi prvňáčky i zdatní čtenáři, kteří nás celou pohádkou provázeli jako vypravěči. A fůra šikovných herců, každý měl v představení svou roli.

Zkoušeli jsme pilně, nejprve ve třídě a potom nastala ta velká chvíle, kdy jsme šli poprvé do kinosálu. Dětem zářily oči nedočkavostí a zvědavostí. Jaké to asi bude, když budou stát na opravdickém jevišti? Zkoušelo se a pilovalo dál. Až nastal ten pravý den D. Pozvali jsme děti a paní učitelky z ostatních oddělení družin na naše představení. Nebudu nic předstírat, trému jsme měli všichni.

A jak to dopadlo? Musím říct, že byli všichni skvělí! Na konci čekal děti potlesk a úsměvy jejich kamarádů v hledišti.

Byl to pro nás všechny zajímavý měsíc. Měli jsme možnost se více poznat a hlavně jsme si vyzkoušeli, jaké to je být hercem.

Autor: Antonín Šerý (23.2.2012)