Ten umí to a ten zas tohle

V úterý 5. května se v odpoledních hodinách v kinosále naší školy konal již 9. ročník soutěže Ten umí to a ten zas tohle. Vystoupilo téměř třicet soutěžících ve třech uměleckých kategoriích. Vděčné a mocně povzbuzující publikum tvořili spolužáci účinkujících, učitelé a rodiče. Moderátorský „chlebíček" si zdárně vyzkoušely Tereza Bednářová a Dominika Pustinová z 6. A. O kvalitní ozvučení sálu se již tradičně postaral pan učitel Roman Fuksa, kterému pomáhal Tomáš Menšík ze 7. B.
V pěvecké kategorii se ve dvanácti soutěžních číslech utkalo dvanáct děvčat a šest chlapců. Převažovaly písně zpívané v angličtině, soutěžící tak museli prokázat nejen své hudební, ale i jazykové schopnosti. Instrumentální kategorii, v níž soutěžili dva chlapci a osm dívek, ovládl klavír, příjemným osvěžením byla hra na příčnou, zobcovou a altovou flétnu. O temperamentní závěr se postaraly taneční čísla od zumby přes street dance až po klasický balet.

Za zmínku stojí i fakt, že někteří „borci" úspěšně bojovali ve dvou kategoriích a popřeli tak přísloví o tom, že se nevyplácí sedět na dvou židlích.

Jak tedy rozhodla porota ve složení Jitka Landaufová, Simona Černochová a Jaroslava Staňková?

Pěvecká kategorie

1. místo: Ludmila Rousová, 7. B
2. místo: Tereza Bednářová, 6. A, Klára Jeřábková, Martin Šmerda, Kateřina Vašinová (7. B)
3. místo: Filip Dvořák, 6. A, Adéla Jamborová, 8. B

Instrumentální kategorie

1. místo: Daniela Bártková, 9. A (klavír)
2. místo: Žaneta Linhartová, 7. C (příčná flétna)
3. místo Josef Sedláček, 6. B (klavír)

Taneční kategorie

1. místo: Antonín Ničovský, 7. C (street dance), Daniela Bártková, 9. A (balet)
2. místo: Sabina Pešková, Alena Jarolímová, 7. A (street dance)
3. místo: Jana Boháčová, 6. B (zumba)

Všichni soutěžící podali obdivuhodné výkony, v nichž zúročili nejen svůj talent, ale často i několikaleté úsilí, se kterým se hudbě, zpěvu či tanci věnují. Těšíme se, že se s nimi potkáme i v příštích ročnících.

Autor: Jitka Landaufová (22.5.2015)