Ten umí to a ten zas tohle

V úterý 4. června se v odpoledních hodinách v kinosále naší školy konal již 7. ročník soutěže Ten umí to a ten zas tohle. Vystoupila dvacítka soutěžících ve třech uměleckých kategoriích. Vděčné a mocně povzbuzující publikum tvořili spolužáci účinkujících, učitelé a rodiče. Moderátorský „chlebíček" si zdárně vyzkoušely Lea Mantlová, Anna Čermáková a Jana Budínová z 8. A. O kvalitní ozvučení sálu se již tradičně postaral pan učitel Roman Fuksa.

V pěvecké kategorii se vedle šesti děvčat nedali zahanbit ani dva soutěžící kluci. Převažovaly písně zpívané v angličtině, soutěžící tak museli prokázat nejen své hudební, ale i jazykové schopnosti. Instrumentální kategorii, v níž soutěžili chlapci a dívky ve vyrovnaném počtu, ovládl klavír, příjemným osvěžením byla hra na africký buben djembe. O temperamentní závěr se postaraly taneční čísla od klasického baletu přes step po street dance a aerobic.

Jak tedy rozhodla porota ve složení Jitka Landaufová, Simona Černochová, Markéta Bokorová a Jaroslava Staňková?

Pěvecká kategorie

1. místo Martina Hudečková, 7. A
2. místo Jana Budínová, 8. A
3. místo Lenka Cimbálníková, Sandra Rotreklová, 6. C

Instrumentální kategorie

1. místo Patrik Buchta, 9. A - klavír
2. místo Šimon Švec, 9. A - djembe
3. místo Daniela Bártková, Marie Daňková, 7. A - čtyřruční hra na klavír

Taneční kategorie

1. místo Dominik Brychta, 7. C - step
2. místo Monika Čermáková, Karolína Dočkalová, 7. A - street dance
3. místo Daniela Bártková, 7. A - baletní vystoupení

Všichni soutěžící podali obdivuhodné výkony a těšíme se, že se s nimi potkáme v příštích ročnících. Děkujeme také paní učitelce Jitce Landaufové, která již několik let soutěž připravuje a přesvědčuje ty, co něco umí, aby předvedli svůj talent před publikem.

Jaroslava Staňková

Autor: Jaroslava Staňková (20.6.2013)