"TEN UMÍ TO A TEN ZAS TOHLE" - školní kolo soutěže

V úterý 24. května krátce po druhé hodině odpoledne se v kinosále školy konala soutěž „Ten umí to a ten zas tohle".

Téměř třicet soutěžících ze 6., 7., 8. a 9. tříd se utkalo ve třech kategoriích, pěvecké, taneční a instrumentální.  O doprovod zpěváků a ozvučení sálu se postaral pan učitel Roman Fuksa. V pěvecké kategorii žáci nabídli vedle populárních a muzikálových hitů i jednu lidovou a několik trampských písní. Instrumentální kategorii, v níž diváky zklidnilo kytarové sólo a  tři klavírní vystoupení, vystřídala taneční čísla, která roztleskala diváky. K dobré náladě v hledišti přispěli soutěžící stylem street dance, ukázkou bojového umění taekwondo, nebo klasickým baletem.

A jak rozhodla porota, kterou tvořily kolegyně Anna Štikarovská, Věra Pavlíková, Jitka Landaufová a Jaroslava Staňková?

Pěvecká kategorie:
1. místo
- Terezie Urbánková (7.C) s písní You´ve got a friend
- Barbora Krčmová (9.A) s písní Pussy Cat Dolls

2. místo
- Martina Hlaváčková (9.B) s písní Dreamer

3. místo
- Adéla Kopečková (9.B) s písní Sen

Instrumentální kategorie:
1. místo - Patrik Buchta (7.A) -  Fontána v dešti a Zvonkohra (klavír)

2. místo - Barbora Šenkýřová (8.A) - Nothing else matters (kytara)

Taneční kategorie:
1. místo
- Eva Trundová (8.B) -  balet
- Dominika Boháčková, Bára Hýbelová, Linda Chovancová, Monika Jašková a Tereza Kadlecová (7.B) -  street dance

Zvláštní cena poroty:
- Tereza Boudová, Barbora Krčmová, Martina Hlaváčková a Adéla Kopečková (9.roč.) za nápadité ztvárnění píseň Billionaire

Dík za příjemně strávené odpoledne náleží všem účinkujícím, kteří  předvedli svůj talent a překonali trému. Věříme, že se příští rok opět sejde stejně silná sestava soutěžících jako letos.

Autor: Antonín Šerý (27.5.2011)