Talent roku 2013

Asociace amatérských sportů České republiky (dále jen AAS ČR) pořádá soutěž Talent roku 2013, která se koná pod záštitou předsedy vlády České republiky RNDr. Petra Nečase a Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR.

Talent roku 2013 je již třetím ročníkem celostátní soutěže, která je určená všem žákům základních škol v České republice, a to bez ohledu na výkonnost či druh pohybu, kterému se věnují. Hlavním cílem soutěže je podpořit zájem všech žáků o sport. AAS ČR tímto projektem dává impulz k zlepšení životního stylu všech dětí. Pravidla soutěže jsou mimořádně jednoduchá, každému soutěžícímu stačí vyplnit přihlášku a následně se pochlubit na facebooku fotkou či videem, které ho zachycují při sportovní aktivitě, čímž dokládá oprávněnost své přihlášky.

Soutěžit mohou jednotlivci i kolektivy, amatéři i organizovaní sportovci, malé děti stejně jako odrostlejší mládež. Do osmi vypsaných kategorií se tak může přihlásit skutečně každý žák základní školy. Vítězové se mohou těšit na poukazy na sportovní vybavení. Jednotlivci získají poukaz v hodnotě 3.000 korun, kolektivy získají poukaz v hodnotě 5.000 korun. Zároveň také každá škola, ze které pocházejí vítězové všech osmi vypsaných kategorií, získá poukaz v hodnotě 5.000 korun. Žáci tak bojují o ceny i pro svou školu.

Milým bonusem pro vybrané vítěze s ohledem na možnosti organizátorů a vhodné příležitosti je setkání se sportovci světového formátu. V minulých ročnících to byla třeba Šárka Záhrobská či fenomenální sprinter Usain Bolt.

Podrobnější informace o soutěži najdete na webových stránkách www.talentroku.cz či www.facebook.com/talentroku.

Autor: Antonín Šerý (18.2.2013)