Suchá Rudná - 5.A a 5.C

V pondělí 30. května se vypravilo 50 páťáků do Jeseníků na školu v přírodě. Čekal je týden zaměřený hlavně na turistiku, vlastivědu a sport.  Hned po příjezdu se ubytovali  v  hotelu  Paramon,  a  pak se vypravili k Železité studánce, kde se rozdělili do 7 družstev a vyrobili si svoje „přístavy", odkud vyplouvali. Formou soutěží cestovali po celé Evropě a plnili různé úkoly. V úterý se konala sportovní olympiáda a tam se ukázalo, jakou mají děti fyzičku. Na čtvrtek se všichni moc těšili, protože se chystal výstup údolím Bílé Opavy na Ovčárnu.  Po dvouhodinovém stoupání, kde děti lezly po žebřících, chodily po úzkých lávkách a lezly přes popadané stromy, se všichni sešli na Barborce. Tam byl velký odpočinek a celá výprava se rozdělila na dvě skupiny. Jedna se pozvolna přesouvala k Ovčárně a druhá svižným krokem vystoupila na samý vrchol  Jeseníků - Praděd. Těm patří velká pochvala a obdiv. Pak nás autobus zavezl do Karlovy studánky a tam si děti nakoupily dárečky a drobné suvenýry. V pátek se vše vyhodnotilo a jelo domů.

Díky patří hlavně pracovníkům hotelu, paní učitelkám, dětem za slušné chování a také  všem rodičům, kteří se podíleli na sponzorských darech.

Autor: Antonín Šerý (7.6.2011)