Studijně poznávací zájezd do Paříže a Anglie – červen 2015

V prvním červnovém týdnu se žáci osmého ročníku vydali v doprovodu svých učitelů na poznávací zájezd do Paříže a Anglie.

První zastávkou na této cestě bylo hlavní město Francie: Paříž. Žáci si prohlédli nejvýznamnější pamětihodnosti této evropské metropole, mezi nimiž nechyběla ani Eiffelova věž a slavná francouzská univerzita Sorbonna.

Další den již na naše cestovatele čekalo městečko Calais, kde se nalodili na mezinárodní trajekt, který je přepravil přes kanál La Manche. Prvním navštíveným anglickým městem se pro naše žáky stal Brighton se svým nádherným přímořským okolím. Večer již na naše žáky čekaly v Londýně jejich hostitelské rodiny. Naši žáci se museli spolehnout na své jazykové znalosti a využít vše, co se naučili v hodinách anglického jazyka ve své rodné zemi.

Následujícího dne ráno cestou do centra Londýna si všichni vyměňovali své zkušenosti a dojmy z hostitelských rodin. Během prohlídky města se žáci seznámili s památkami jako jsou Westminster Abbey, Houses od Parliament, Big Ben, Downing Street, Trafalgar Square, Piccadily Circus a navštívili i China Town.

Městečka Oxford a Windsdor si žáci prohlédli další den. V univerzitním městě Oxford naši cestovatelé navštívili slavnou Christ Church Cathedral. Královské město Winsdor s rezidencí královny Alžběty II. Windsor Castle a nejstarší soukromá chlapecká kolej v Etonu zapůsobily na naše žáky zcela jistě velkým dojmem.

Do Londýna zavítal náš školní zájezd i poslední den, který jsme strávili na britských ostrovech. Žáci si vyzkoušeli cestování londýnským metrem i slavnými červenými dvoupatrovými autobusy: the red double - decker buses. Tower, St. Catherine Docks, projížďka na londýnském obřím kole: The London Eye, plavba lodí po řece Temži a nultý poledník v Greenwich byla místa, která naše žáci navštívili před odjezdem do České republiky.

Všem žákům patří zasloužená pochvala za aktivní používání anglického jazyka během celého pobytu ve Velké Británii a rovněž za vzorné chování během tohoto školního zájezdu.

Na shledanou na cestách!

Eva Štaralová a Jana Brokovcová

Autor: Eva Štaralová (29.6.2015)