Strašidelná stezka

Na naší škole máme již několik let podzim spojený se Strašidelnou stezkou stejně jako sadaři se sklizní jablek. Je to vlastně pestrá výstava strašidýlek, pavouků, čarodějnic, lampiček a vůbec všeho, co děti se svými vyučujícími vyrobily ve výtvarných výchovách.

Tajemným místem, kde se všechny více či méně strašidelné kousky sejdou,  je kinosál. Při plném osvětlení  procházíte sálem a poklidně si prohlížíte mistrně naaranžovanou výstavu.  Když se ale zhasne a tatáž místa osvěcují jen světla svíček, k tomu zní  lehce podmanivá  hudba  (a co si budeme povídat – hudba z Harryho Pottera  podmanivá opravdu je), dojem je najednou jiný...

Ve středu 31.10. jako první přišla mateřská školka Hvězdička a děti pak jednotlivě, některé s  kamarádem a některé s paní učitelkou prošly svíčkami osvětlený kinosál. Po Hvězdičce přišli na řadu všichni prvňáčci. Ve čtvrtek a v pátek  patřila stezka mateřské škole Zahrádka  a  druhákům. Všem dětem bylo vysvětleno, že strašidla nejsou, že je všechno jenom jako. Na důkaz se nakonec  světla kinosálu rozzářila a všichni stateční i trošku bázliví si mohli celou výstavu znovu a důkladněji prohlédnout.

Musíme všechny děti pochválit, protože se nebály, a když ano, tak jen malinko. Letos padl rekord v návštěvnosti. Strašidelnou stezkou prošlo přes 370 dětí.

Jana Havlíčková a Zora Dufková

Autor: Antonín Šerý (8.11.2012)