Soutěž o nejkrásnější valentýnské přání

Každý rok kabinet cizích jazyků vyhlašuje soutěž o nejkrásnější valentýnské přání. Hodnotí se především originalita, jazykové a výtvarné zpracování. Valentýnská přání musí být napsána v anglickém nebo německém jazyce. I letos se sešlo mnoho krásných a originálních výrobků, které zaujaly porotu.

Členové poroty (vyučující Aj a Nj) měli opravdu nelehký úkol nejen díky množství příspěvků, ale také vzhledem k jejich kvalitě. Žákům naší školy rozhodně nápady nechybí. Svá přání stylizovali např. do podoby žárovky se srdíčky namísto odporových drátků, domečku, perníkového srdce, živé kytky se srdíčky, balonu a mnoha dalších originálně ztvárněných (nejen) papírových ozdob. S touto kreativní soutěží je samozřejmě spjatá i kvalita jazykového vyjádření. Na přáních se objevily kromě jednoduchých vět také různé básně (v několika případech i vlastní tvorba). Nejzdařilejší výtvory byly oceněny diplomem a dárkovým balíčkem.

Vyhodnocená přání:

Klára Hamříková z 8. C
Nikol Králová z 8. C
Barbora Mikulášková z 8. C

Výstavku z oceněných valentýnek si můžete prohlédnout na nástěnce pod jídelnou i na našem webu. Všem soutěžícím děkujeme za účast, vítězům gratulujeme a těšíme se na příští ročník soutěže.

Autor: Simona Černochová (24.2.2016)