Soutěž Into the wild with English guide

V úterý 12. 4. 2016 se vybraní žáci naší školy zúčastnili soutěže, kde si mohli zopakovat znalosti z angličtiny a z přírodopisu. Akce se konala v brněnské zoo a mezi výběhy se zvířaty plnili soutěžící různé úkoly. Hádali zvířata a jejich názvy v angličtině, hráli anglické pexeso, plnili vědomostní kvízy či pohmatem zjišťovali různé předměty týkající se zvířecí říše. Přitom se mnohému zajímavému přiučili a zároveň podívali na spoustu zvířat (například na živého tygra nebo malého ledního medvídka, který se nedávno narodil). Zde jsou pro představu nějaké kvízové otázky, které žáci museli na stanovištích nejdříve najít a pak zodpovědět.

1) How long does the gestation period (pregnancy) of American bison take?

a) 450- 465 days
b) 270 - 285 days
c) 160 - 175 days
d) 330 - 345 days

2) How long can tongue of a giant ant-eater be?

a) 15 centimetres
b) 30 centimetres
c) 45 centimetres
d) 60 centimetres

3) In one continent the great anaconda lives in the wild. Which continent is it?

a) Africa
b) South America
c) Europe
d) Asia

4) How long can the sea lion stay under the water?

a) less than 1 minute
b) 3 minutes
c) 5 minutes
d) more than 5 minutes

5) Choose a true statement about Bubo bubo (eagle owl)

a) its wing -span is arout 160-190 centimetres
b) it weights around 10 kilos
c) it likes to hunt horses
d) it doesn´t live in the Czech Republic

6/ Who is the only natural enemy for the Kamchatka brown bear?

a) wolfs
b) spiders
c) humans
d) bees

Zdá se vám to snadné? Mě vůbec ne! Však kdo něco neví, může se zeptat našich soutěžících, kteří si odnesli ze soutěže nejen pěkné zážitky a zkušenosti, ale i cenné znalosti. Naši školu reprezentovali z 6. A: Jiří Konečný, Kamila Bravencová, Jonáš Buchta a Dominik Krusche, z 6. B: Veronika Dobiášová a Tereza Horáková a z 6. C Monika Růžičková, Markéta Slezáková, Kateřina Musilová, Tereza Neveselá, Martin Becha a Tomáš Ivičič. Sice se ve velké konkurenci 30 družstev z brněnských základních škol a gymnázií neumístili na prvním místě, ale byli v kategorii 6. - 9. ročníků jedni z nejmladších a 12. místo bylo slibným začátkem těchto mladých soutěžících.

Autor: Simona Černochová (20.4.2016)