Softball - Pěkný závěr školní beeballové ligy

V neděli 31. května 2015 bylo odehráno třetí a zároveň poslední kolo Brněnské školní beeballové ligy v pěkném prostředí v Ponětovicích v blízkosti místního rybníka. Závěrečného kola se zúčastnily celkem čtyři celky. Dvě družstva z pořadatelské ZŠ Šlapanice a dva týmy ze ZŠ Elišky Přemyslovny.

Závěrečný turnaj byl skvěle organizátory ze ZŠ Šlapanice připraven. Zvláště skvělé občerstvení stálo za to. Týmy se utkaly systémem každý s každým. Všech šest zápasů turnaje bylo velmi napínavých a u většiny z nich nebyl, až do poslední minuty, jasný vítěz. Dokonce jsme mezi týmy z Elišky zaznamenaly remízu.

Ovšem důležitější než samotné výsledky bylo opravdu výrazné zlepšení všech dětí při hře. Kdo viděl první kolo ligy v prosinci a výkon hráčů po pěti měsících ve 3. kole, musel uznat, že herně se děti velmi zlepšily. Na pálce to byl jeden parádní opal za druhým..... A těch homerunů kolik bylo.... 7x to za plot poslal Matyáš Slavík, 4x Gabriela Hamříková a 1x Tereza Doleželová. Ale i ostatní pálkaři atakovali homerunovou hranici.... Rovněž v obraně už děti vědí co a jak zahrát.

Na závěr turnaje se odehrálo přátelské utkání Děti x Rodiče. Rodiče po většinu zápasu vedli, ale v drtivém závěru Děti obrátily skóre a vyhrály 19 : 16. A důležité bylo i poznání pro rodiče, že zase ten BeeBall tak jednoduchý není :-) Letošní ročník máme za sebou a už probíhají přípravy na nový a budou i noví soupeři.

Výsledky 3. kola:

ZŠ Šlapanice „A" : ZŠ Šlapanice „B" alias Ecinapalš 19:15
ZŠ EP „Lišky" : ZŠ EP „Lišáci" 17:17
ZŠ Šlapanice „A" : ZŠ EP „Lišky" 20:24
ZŠ Šlapanice „B" : ZŠ EP „Lišáci" 17:19
ZŠ EP „Lišáci" : ZŠ Šlapanice „A" 21:20
ZŠ Šlapanice „B" : ZŠ EP „Lišky" 12:22

Pořadí:

1. ZŠ Elišky Přemyslovny Brno „Lišky"
2. ZŠ Elišky Přemyslovny Brno „Lišáci"
3. ZŠ Šlapanice „A"
4. ZŠ Šlapanice „B" alias Ecinapalš

Za vedení softballového kroužku Olga Hamříková

tisk Tisk stáhnout jako pdf Stáhnout v PDF
Autor: Antonín Šerý (10.6.2015)

Odebírat novinky