Softball - Pěkný závěr školní beeballové ligy

V neděli 31. května 2015 bylo odehráno třetí a zároveň poslední kolo Brněnské školní beeballové ligy v pěkném prostředí v Ponětovicích v blízkosti místního rybníka. Závěrečného kola se zúčastnily celkem čtyři celky. Dvě družstva z pořadatelské ZŠ Šlapanice a dva týmy ze ZŠ Elišky Přemyslovny.

Závěrečný turnaj byl skvěle organizátory ze ZŠ Šlapanice připraven. Zvláště skvělé občerstvení stálo za to. Týmy se utkaly systémem každý s každým. Všech šest zápasů turnaje bylo velmi napínavých a u většiny z nich nebyl, až do poslední minuty, jasný vítěz. Dokonce jsme mezi týmy z Elišky zaznamenaly remízu.

Ovšem důležitější než samotné výsledky bylo opravdu výrazné zlepšení všech dětí při hře. Kdo viděl první kolo ligy v prosinci a výkon hráčů po pěti měsících ve 3. kole, musel uznat, že herně se děti velmi zlepšily. Na pálce to byl jeden parádní opal za druhým..... A těch homerunů kolik bylo.... 7x to za plot poslal Matyáš Slavík, 4x Gabriela Hamříková a 1x Tereza Doleželová. Ale i ostatní pálkaři atakovali homerunovou hranici.... Rovněž v obraně už děti vědí co a jak zahrát.

Na závěr turnaje se odehrálo přátelské utkání Děti x Rodiče. Rodiče po většinu zápasu vedli, ale v drtivém závěru Děti obrátily skóre a vyhrály 19 : 16. A důležité bylo i poznání pro rodiče, že zase ten BeeBall tak jednoduchý není :-) Letošní ročník máme za sebou a už probíhají přípravy na nový a budou i noví soupeři.

Výsledky 3. kola:

ZŠ Šlapanice „A" : ZŠ Šlapanice „B" alias Ecinapalš 19:15
ZŠ EP „Lišky" : ZŠ EP „Lišáci" 17:17
ZŠ Šlapanice „A" : ZŠ EP „Lišky" 20:24
ZŠ Šlapanice „B" : ZŠ EP „Lišáci" 17:19
ZŠ EP „Lišáci" : ZŠ Šlapanice „A" 21:20
ZŠ Šlapanice „B" : ZŠ EP „Lišky" 12:22

Pořadí:

1. ZŠ Elišky Přemyslovny Brno „Lišky"
2. ZŠ Elišky Přemyslovny Brno „Lišáci"
3. ZŠ Šlapanice „A"
4. ZŠ Šlapanice „B" alias Ecinapalš