Sluneční soustava

Žáci 5.D opět vyrazili do terénu, tentokrát na průzkum planet Slunenčí soustavy a jejich vzdáleností od Slunce. Děti měly ze školy připravené "vlajkonoše" - planety v měřítku 1:1 400 000 000 a kartičku s hlavními údaji. Venku jsme vyrobili z kartonu a listů Slunce o průměru 1 m, tedy ve stejném měřítku jako planety. Zahráli jsme si hru, jak vznikla Slun. soustava a zkusili jsme si odkrokovat vzdálenosti planet od Slunce v našem měřítku. Na školním stadionu jsme byli schopni umístit pouze první 2 planety Merkur a Venuši, s těmi nejvzdálenějšími planetami od Slunce bychom museli až do Brna. V jiném měřítku (1:2 bilionům) umísťovaly děti kamínky s názvy planet a kreslily jim oběžné dráhy. Stejně tak umísťovaly planety na svém těle.

Autor: Hana Baňochová (20.10.2017)