Školní výlet – 6. B, 7. A

Konečně jsme se dočkali. V úterý 31. května 2011 se třídy 6. B a 7. A vydaly na školní výlet do Prahy. Vyrazili jsme časně ráno. Cesta tam proběhla v poklidu. Většina dětí se věnovala typickým autobusovým činnostem jako je pospávání, poslouchání hudby, pokusy o čtení a především povídání.

Naše prohlídka začala v Tróji, kde na nás čekala loď, na které jsme pluli až do centra našeho hlavního města. Z paluby parníku se nám otevřel zcela netradiční pohled na historické jádro Prahy. Pohodlně usazeni či jen opřeni o zábradlí jsme obdivovali nejen krásy města, zdobící oba její břehy, ale i funkci plavebních komor, sloužící pro překonání rozdílu hladin. Opravdu úchvatná podívaná. Plavbu nám zpříjemnila široká nabídka nápojů a občerstvení v bufetu přímo v podpalubí lodi.

Po skončení plavby jsme se procházkou po nábřeží vydali k lanovce zajišťující přepravu na Petřínskou rozhlednu. Odměnou zvládnutí 299 schodů byla pro děti návštěva zrcadlového bludiště. Naštěstí nikdo nezabloudil, ale všichni jsme se od srdce zasmáli.

Další zastávkou byl Pražský hrad, kde jsme se ohlédli za všemi významnými panovníky, kteří zde pobývali a zasadili se o vznik této rozlehlé památky. Neopomněli jsme samozřejmě ani na tu největší a nejznámější dominantu Pražského Hradu – katedrálu sv. Víta. Ve 14. 00 hod. jsme zhlédli výměnu hradní stráže. Dalším bodem programu byl Karlův most zdobený 31 sochami a sousošími.

Poslední zastávkou bylo srdce Starého Města - Staroměstské náměstí. Dominantou tohoto náměstí je orloj, na jehož výzdobě se podílel malíř Josef Mánes. Když se orloj rozezvonil, představilo se nám jeho 12 apoštolů. Všem se nám rozzářily oči, byla to nádhera. Poté jsme již zamířili k hlavnímu nádraží, kde na nás čekal autobus. Příjemně unaveni po celodenní chůzi na sluníčku, s hlavou plnou nových zážitků, máváme Praze a míříme domů.

Tak na shledanou zase někdy příště...

Ivona Mokrá, Jitka Vilímová

Autor: Antonín Šerý (7.6.2011)