Klidová zóna – Chytrá zeď

Vážení rodiče, naše škola se stala po dlouhém úsilí partnerem a ukázkovou školou v inovativní didaktické pomůcce Chytrá zeď.

Toto partnerství vzniklo ze společného projektu žáků naší školy, kteří mají zájem se podílet na tvorbě prostor školy. Společně jsme vytipovali prostory pro inovaci interiéru na naší škole, vybrali a konzultovali vhodné doplňky a celkový design. Zároveň jsme se pokusili prostor doplnit o moderní prvky. A jedním z nich byla právě Chytrá zeď.

Chytrá zeď je speciální nátěr, který přemění prakticky jakýkoli povrch v popisovatelnou plochu. Může být aplikován na zdi, stoly, skříně, dveře a jiné. Je to certifikovaný nízkoemisní nátěr šetrný k životnímu prostředí a je ekonomičtější než klasické whiteboardy. Chytrá zeď se v zahraničí využívá ve firmách a také ve školách. Zvyšuje kreativitu, efektivitu a produktivitu dětí.

Náš nápad i celý proces se setkal s velkým ohlasem a díky tomu se povedlo získat ono partnerství s výhradním dodavatelem Chytré zdi pro ČR. Už během tohoto školního roku jsme u žáků zjišťovali zájem, zda by se nechtěli podílet také na natáčení práce s tímto produktem. Na základě jejich zájmu jsme vás už prostřednictvím souhlasu s natáčením oslovili.

Přichází konečná fáze projektu. K prvnímu natáčení dojde 3. 5. 2016 od 13.00 na naší škole. Účastnit se jej budou jak zástupci školy, tak také Chytré zdi. Obsahem natáčení bude samotná aplikace nátěru ve školních prostorách. Další natáčení se uskuteční pravděpodobně 7. - 8. 6. 2016 opět po 13.00. Zde se bude jednat o natáčení konkrétní práce vyučujících a žáků s touto didaktickou pomůckou.

Výsledkem bude rozsáhlá, především internetová kampaň, která by práci s touto školní pomůckou měla představit v České republice a ve Švýcarsku.

Jsme rádi, že se nám povedlo náš školní projekt pozvednout na takovou úroveň, a těšíme se na společnou práci.

Více informací o Chytré zdi

Přibližně po roce práce, schůzek, nápadů, natáčení a všeho možného se naše škola se stala partnerem nové technologie, která se nově objevuje ve školách. A naši žáci se dobrovolně účastnili po vyučování na vzniku této reklamy.

Autor: Pavel Vyhňák (25.4.2016)