Školní pěvecký sbor

Při základní škole Šlapanice funguje již druhý rok (od roku 2013) školní pěvecký sbor "ZPĚVÁČEK". Sbor navštěvuje třináct dětí - z prvních, druhých a třetích tříd. Rádi bychom uvítali i děti ze čtvrtého a pátého ročníku. Do sboru se děti mohou přihlásit kdykoliv, není nutné se přihlásit jen na začátku školního roku nebo po ukončení prvního pololetí. Děti zpívají písničky nejen ze zpěvníků "Já písnička" - lidové i umělé dětské písně. Malí zpěváčci chodí do sboru každou středu od 13,30 hodin do 14,15 hodin. Vždy ve 14,00 hodin za námi přijde paní učitelka Jitka Landaufová a doprovází děti na klavír, nacvičujeme s ní písničky na vystoupení. Sbor vede paní učitelka Zita Hvězdová. V současné době se chystáme na vystoupení v soutěži "ZLATÝ KOS", kde budeme zpívat písničky lidové (Měla jsem holoubka, O parukářovi), umělé (Já budu chodit po špičkách) a další.

V roce 2013 jsme úspěšně absolvovali vánoční koncert s pásmem koled, který jsme zopakovali před vánočními svátky v minulém roce - a to s některými novými koledami. Dále jsme se prezentovali v minulém roce na soutěži "ZLATÝ KOS" a také jsme zpívali sedm koled seniorům v domě s pečovatelskou službou a ještě jednou 18.12.2014 jsme zazpívali seniorům v ORLOVNĚ.

Těšíme se na nové zpěváčky, kteří rádi zpívají a chtějí s ostatními sdílet svoje pěvecké dovednosti.

Autor: Zita Hvězdová (5.2.2015)