Školní beeballová liga - 1. kolo

V sobotu 20.12.2014 začala prvním ročníkem Brněnská školní beeballová liga. Soutěž pořádá Sportovní klub SEVER BRNO ve spolupráci s Českou softballovou asociací a společností SportObchod.cz. Prvního kola se zúčastnilo celkem 6 týmů a turnaj byl uspořádán v ZŠ Bílovice nad Svitavou.

Po dvou družstvech měly školy ZŠ Bílovice nad Svitavou a ZŠ a MŠ Elišky Přemyslovny Brno. Jeden tým do soutěže vyslala ZŠ Šlapanice. Těchto 5 celků doplnil Mix tým složený ze žáků Šlapanic a brněnských škol. Každý tým odehrál na turnaji 2 zápasy. Celá liga je postavená na myšlence umožnit všem dětem bez rozdílu výkonnosti si zahrát beeball. Výsledky nejsou prvořadé. Na prvním místě je dětem umožnit si zasportovat a neklást velký důraz na výsledky jednotlivých zápasů.

Atmosféra turnaje byla velmi pohodová. Děti předváděly pěknou hru a z každým dalším zápasem bylo vidět jejich zlepšení ve hře. Výrazná byla i podpora fanoušků. Na konci turnaje dostal každý hráč perníkovou medaili. Za upečení medailí patří velký dík Janě Sedláčkové. Jménem předsednictva SK Sever Brno bych rád poděkoval za podporu kroužků beeballu ředitelkám a ředitelům zúčastněných škol. Velký dík rovněž patří trenérům dětí.

Výsledky 1. kola:

 

ZŠ Elišky Přemyslovny „Lišáci" - ZŠ Bílovice „3.C"
11:13
ZŠ Bílovice „3.A" - ZŠ Elišky Přemyslovny „Lišky" 6:13
Mix tým - ZŠ Elišky Přemyslovny „Lišáci" 14:18
ZŠ Šlapanice - ZŠ Bílovice „3.C" 15:13
ZŠ Bílovice „3.A" - Mix tým 11:9
ZŠ Elišky Přemyslovny „Lišky" - ZŠ Šlapanice 15:12

 

tisk Tisk stáhnout jako pdf Stáhnout v PDF
Autor: Antonín Šerý (15.1.2015)

Odebírat novinky