Škola v přírodě 4.D a 5.C

Žáci ze 4.D a 5.C s paní učitelkou Vilímovou, Hvězdovou a Růžičkovou odjeli ráno v 8.10 hodin z ulice Riegrova do RS Ředkovce.

Rekreační středisko v Ředkovci bylo obklopené lesy, loukami - nádhernou a čistou přírodou. Hned, jak jsme přijeli, nás uvítal středověký čtyřčlenný tým v čele s Otcem Horáciem, dále nám mávala paní Lucie z Loun, pan Petr ze Svitav a pan Tomáš. Ubytovali jsme se v čisté a příjemné ubytovně.

Každý den byl v 7.30 hodin budíček, v 8,00 hodin snídaně, ve 12.00 hodin oběd a v 18.00 hodin večeře. Vařily nám velice šikovné paní kuchařky, které se každý den snažily, aby nám jídlo chutnalo - opravdu bylo vynikající. Žáci měli dopolední program (9.00 - 12.00 hodin), dopolední klid do půl druhé, kdy si mohli hrát stolní hry na pokoji nebo si mohli koupit v místním bufetu nějakou sladkost, dále byl odpolední program (13.30 - 18.00 hodin) a také večerní relaxační program, který začínal v 19.00 hodin. V 22.00 hodin byla večerka.

Děti si každý den hrály na středověk. Byly rozděleny na čtyři skupiny - každá skupina byla středověké město (YOUTUBEŘI, FRANCOUZI, NARNIE, ORIGAM). Hned první den dostali všichni středověké meče, byli poučeni, jak s nimi zacházet a konaly se souboje. Další dny se děti učily střílet z kuše a pomocí luku - střílely na terč. Také jednotlivá města obchodovala mezi sebou s obilím, vínem, stavebním materiálem, nechyběli ani loupežníci. Ve středu měly děti večer stezku odvahy - výprava za poslem krále Jana Lucemburského. Ve čtvrtek se konala večer středověká diskotéka s dobovou hudbou. Otec Horácius předával dětem listiny psané „švabachem", na kterých bylo napsáno jméno každého účastníka z řad dětí, dále dostaly také kožený přívěšek se zkříženými sekyrami a paní učitelky dostaly v lahvičce středověký „elixír mládí". V pátek jsme odjížděli - pršelo. Škola v přírodě se ve všem podařila a tak jsme spokojení odjížděli domů.

Autor: Zita Hvězdová (17.5.2016)