Škola v přírode 2.C a 4.B

Třídy 2.C a 4.B odjely 27. 5. na týdenní školu v přírodě, která se uskutečnila v nádherném prostředí Vysočiny v obci Studnice. Když jsme přijeli na místo, vítal nás admirál Dáša a tři kapitáni. Úvodem nám sdělili, že vlastní mapu, která by nás mohla dovést k Ostrovu pokladů. Vyzvali nás, abychom se k nim přihlásili do posádek a zažili opravdové dobrodružství. Nikdo nebyl proti a z nás se stali námořníci. Rozdělili jsme se na tři posádky.

První úkol od admirála byl - vymysli své posádce pořádné námořnické jméno. Takže mezi sebou soupeřila posádka Sardinky, posádka Modrá perla a Piráti slunného moře. Děti si zahrály spoustu zajímavých her a vyzkoušely si svou odvahu, když se večer za hluboké tmy vydaly za starým námořníkem pro kousek mapy, která ukrývala staletý poklad.

Poděkování za příjemný týden patří zaměstnancům penzionu, kteří se o nás starali a rodičům za jejich přispění hodnotnými cenami. Celý týden i přes nepříznivé a deštivé počasí jsme si užili. O tom svědčí i některé citace žáků.

Marek: Byly tam hezké pokoje a lesy. Nejvíce mě bavilo hledání valounů. Museli jsme plnit všelijaké úkoly, abychom je získali. Např. sáhnout do sklenice s blátem, přeručkovat po laně...

Velmi se mi tam líbilo a chtěl bych tam jet znovu.

Maruška: Moc se mi líbilo téma naší školy v přírodě. „Ostrov pokladů". Celý týden jsme se zastavovali na různých ostrovech a plnili úkoly a hráli hry.

Šárka: Posádka Sardinky našla vzácnou mapu, posádka Modrá perla našla truhlu s pokladem a posádka Piráti slunného moře nasbírala nejvíce valounů.

Autor: Lenka Maňasová (7.6.2013)