Silový čtyřboj - přebor Brna a krajské kolo

Ve středu12. 12. 2012 se konala na SŠ Polytechnická, na ul. Jílové v Brně soutěž v silovém čtyřboji žáků 8. a 9. ročníků. Závodníci z osmi zúčastněných škol předvedli své výkony ve čtyřech disciplínách - šplh na laně 4,5 m bez přírazu nohou ze stoje, trojskok snožmo z místa, shyby na doskočné hrazdě s držením podhmatem a sed-leh na 30 vteřin bez opory nohou. Soutěž byla koncipována jako soutěž družstev škol i jako soutěž jednotlivců. Žáci naší základní školy předvedli skvělé výkony a po zásluze vyhráli soutěž družstev zejména díky neuvěřitelnému výkonu Filipa Kokeše. Po součtu bodů ze všech disciplín překonal Filip dlouholetý republikový rekord, a tímto výkonem si zajistil prvenství i v soutěži jednotlivců.

Blahopřejeme zúčastněným žákům Filipu Kokešovi, Jiřímu Hamerskému, Bohdanu Havrlíkovi, Ondřeji Fũlopovi, Dominiku Hezinovi a Zdeňku Šmídkovi.

Autor: Antonín Šerý (13.12.2012)