Seiferos aneb co se hned tak nevidí

Ve středu 6. května navštívili naši školu „Seiferos" - záchranná stanice dravých ptáků. Výukový program se konal v „Hliníku" a účastnily se ho děti prvního i druhého stupně. Zahrnoval teoretický výklad, mimochodem velmi vtipný a poutavý, o všech ptácích, které jsme si mohli zblízka po celou dobu prohlížet. Dozvěděli jsme se spoustu důležitých informací a zajímavostí. Některé se týkaly, bohužel, i zhoršujícího se životního prostředí pro tyto živočichy. Poznali jsme například sýčka, dříve velmi hojně se vyskytujícího dravce, dnes na pokraji vyhynutí. Na druhé straně nás pobavily historky, které záchranáři se svými svěřenci dnes a denně zažívají.

Ve druhé části jsme tleskali praktickým ukázkám, pozorovali jsme let orla skalního, raroha, luňáka, jestřába amerického a sovy. Děti, které správně zodpověděly jako první soutěžní otázky, si mohly chytit letce na rukavici. Velký zážitek! Ale ten jsme měli asi všichni. Program se nám velmi líbil a určitě zase rádi pozveme záchrannou stanici „Seiferos" k nám, do školy.

Autor: Miluše Jeřábková (11.5.2015)