Rodilý mluvčí Jeremy Taylor

V listopadu a prosinci měli žáci naší školy opět lekce s rodilým mluvčím Jeremy Taylorem. Téma hodin byly blížící se Vánoce a s tím související událost, která se stala před sto lety. Děti nejdříve procvičily slovní zásobu a posléze se snažily ve skupinkách sledovat ukázku z videa a anglicky popsat, co vidí. Společně pak sledovali celou ukázku i se zvukem a společně s lektorem si vysvětlovali, co se před sto lety stalo. Byla právě první světová válka 2014, Štědrý den. Vojáci v zákopech zpívali koledy a četli si dopisy z domova. Ráno na první svátek vánoční pomalu vyšli oba znepřátelené tábory ze zákopů, podali si ruce a zahráli si fotbal. Pak někde v dáli začala střelba a britští i němečtí vojáci museli jít zpět do zákopů. V ukázce si dva vojáci tajně vyměnili malé dárky - tabulku čokolády a sušenku. Poselství Vánoc se neslo v duchu míru a sdílení. Žáci se tentokrát naučili nejen řadu nových slovíček, ale dozvěděli se něco blíže z historie. Přirozenou cestou mohli zároveň pochytit správnou výslovnost, intonaci a tempo cizího jazyka. Přítomnost pana Taylora přispívá k motivaci žáků učit se cizí jazyk a zdokonalovat se v něm.

Autor: Simona Černochová (16.12.2014)